Kívülről puha párna borítja (ráülhetsz), belül pedig telis-tele van mesekönyvekkel, bábokkal, fejlesztő játékokkal, mozgáskoordinációt fejlesztő eszközökkel… mi ez?

Varázsláda!

A legtöbb láda addig a pillanatig érdekes, míg az elrejtettség homálya szabadjára engedi a gyermeki fantáziát, vagyis, míg ki nem derül, mi van benne. Ebbe a ládába viszont olyan dolgok kerültek, amik a használat által válnak igazán érdekessé, hosszú távon mozgatják meg a gyerekek és a pedagógusok kreativitását.

Maga a láda sem azért fehér, hogy tiszta maradjon, hanem azért, hogy az osztályok saját maguk találhassák ki, milyen minta díszítse (ezt a célt szolgálja a ládában lévő festékkészlet is).

Az MMSZ Iskola Alapítvány kiemelt feladatának tekinti az óvoda-iskola átmenet támogatását, valamint a pedagógusok módszertani megújulását. Többek között ezt a célt is szolgálja a Varázsláda, amit az MMSZ Egyesület közreműködésével minden máltai első osztály megkap a 2020/2021-es tanév elején.

bty

bty