Máltai Óvoda és Általános Iskola
3369 Tarnabod, Kossuth tér 3.
MMSZ Iskola Alapítványhoz kerülés éve: 2011

A községben 2004 óta egyre jelentősebbé válik a Magyar Máltai Szeretetszolgálat jelenléte. A hátrányos helyzetű lakók életminőségének javítását célzó programoknak Tarnabod kiemelt helyszíne.

Az intézményben kiemelt szerepet kap a hátránykompenzáció, az esélyegyenlőség növelése.

Az iskolában jelenleg 129 diák tanul, ebből SNI-s  37 fő, BTMN 32 fő az óvodások száma 52.

A tanulók részt vehetnek a Máltai Szeretetszolgálat által megvalósuló Szimfónia Programban, melynek keretében átélhetik a közös zenélés élményét.

Tiszabőhöz, Gyulajhoz és Tiszaburához hasonlóan Tarnabodon is újra működik 2016 ősze óta az iskolai munkát támogató máltais tanoda.

Galló József Általános Iskola és Magoncka Óvoda
7227 Gyulaj, Szent Imre tér 5.
MMSZ Iskola Alapítványhoz kerülés éve: 2015.

A Tolna megyében található Gyulaj település Galló József Általános Iskoláját és 1906-ban alapított Magoncka Óvodáját a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Iskola Alapítvány 2015. szeptember 1-jén vette át és kezdte meg az intézményekben a máltai szemléletmódon alapuló munkát. Aziskola az Oktatási Hivatal országos nemzetiségi bázisiskolája lett.

Óvoda: 65 fő

Az óvoda címe: 7227 Gyulaj, Szent Imre tér 10.

Gézengúz Ipolydamásdi Óvoda
2631 Ipolydamásd, Fő út 15.
MMSZ Iskola Alapítványhoz kerülés éve: 2015.

A legkisebb Máltai fenntartású intézmény a festőien szép fekvésű ipolydamásdi óvoda, ahova jelenleg 12 gyerek jár.

Tiszaburai Óvoda
5235 Tiszabura, Bán S. u. 2.
MMSZ Iskola Alapítványhoz kerülés éve: 2015.

Közel 180 fős gyermeklétszámmal rendelkező óvoda, idén került a Máltai Szeretetszolgálathoz. Az intézmény kiemelt nevelési területként kezeli a külsővilág tevékeny megismerését, ezen belül a pedig a természeti és környezeti értékeken túl a népi- és óvodai hagyományok ápolását.