Ahogy korábban említettük, a közbeszerzési eljárás 2019 novemberében a műszaki tartalom megváltozása miatt visszavonásra került. Ennek oka egyrészt a beérkezett, jelentős számú kiegészítő tájékoztatás kérés volt, másrészt pedig időközben egyértelművé vált, hogy a meglévő fűtésrendszerrel nem lehet nekifutni még egy télnek.

Ebből kifolyólag mindenképpen szükségessé vált a fűtésrendszer felújítása, ez pedig megkövetelte a műszaki dokumentáció átdolgozását is. A módosítások miatt az eredeti határidő betartása nem tűnik lehetségesnek, ezzel együtt a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Iskola Alapítvány továbbra is minden erejével azon van, hogy a projekt végül sikeresen záruljon, hiszen ez elengedhetetlen a tiszabői diákok helyzetének javításához.