EFOP-4.1.5-16-2017-00081

Bár a körülmények jelentősen megváltoztak, mivel Tiszaburán folyamatosan emelkedik az általános iskolai tanulók létszáma, abban továbbra is mindenki egyetért, hogy az iskolaépület bővítése, új tantermek kialakítása nélkülözhetetlen. A probléma megoldása érdekében felmérettük az 5235 Tiszabura, Bán Sámuel utca 4. szám alatti ingatlant, melyet a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület korábban megvásárolt, és köznevelési célra hosszútávra használatba adta az épületet és az udvart a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Iskola Alapítványnak. A felmérés szerint az épület átalakításával és a szükséges – ahogy a képeken is látszik, nem nagy alapterületű – bővítésével kialakítható a támogatási szerződésben indikátorként szereplő 6 darab tanterem és minden, a használatukhoz szükséges egyéb helyiség.

Mindamellett, hogy a meglévő három tanterem felújítása is megkezdődött – ahogy az illusztráción is jól látható – a készülő, új épület alapjaira is felhúzták az oldalfalakat, amelyekre egyelőre állványozással, még nem fixen, de rögzítették a tetőgerendákat, amelyekre a tetőfedés is elkészült. Kiépítették az ablakok helyét, illetve az iskola és az új épület közti szárny (átjáró) is látványosan haladt.