Halász Bence kalapácsvető bronzérmet szerzett, Krizsán Xénia hétpróbázó negyedik helyezést ért el a budapesti atlétika vb-n – amihez hangos buzdítással adtak némi plusz löketet a Máltai Szeretetszolgálat Tiszabői Általános Iskola tanulói is! A sportversenyhez kapcsolódó Sulihős program résztvevőiként a tiszabői diákok hét héten át atletizáltak a napi testnevelés óráikon, a sprintjeiket, nagy dobásaikat és még nagyobb ugrásaikat megjelenítő fotókat pedig beküldték a szervezőknek, így ajándék belépőket nyertek a világbajnokság augusztus 19-i délelőtti programjaira. Bár a reggeli órákban szakadt az eső, a kalapácsvetés selejtezőjét és a női hétpróba magasugrás versenyszámát így is végigszurkolták a fiatalok. A nap egy jó ebéddel, az emlékbe kapott kulaccsal és a dobogós csoportképpel lett igazán kerek.
Képek: Mága Adrián