Bővített és korszerűsített iskolában kezdték meg az új tanévet Marcaliban a Fejlesztő Iskola és Óvoda tanulói. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Iskola Alapítvány által fenntartott intézmény új épületének ünnepélyes átadására október 10-én került sor.

Tóth Istvánné Császár Mariann intézményvezető elmondta, az ide járó súlyosan, halmozottan sérült, valamint autizmus spektrum zavarral küzdő 5 óvodás és 24 iskolás mindegyike egyéni bánásmódot és állandó figyelmet igényel. Emellett azzal támogatják a családjaikat, hogy megtanítják kommunikálni a gyermekeiket, „bárhogyan, amivel jelezni tudják a kívánságaikat”. Ezáltal önállóbbak lesznek, így a szüleikre kevesebb teher hárul.

Thaisz Miklós, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Iskola Alapítvány kuratóriumi elnöke úgy fogalmazott, hogy ez a saját alapítású iskola egy hiánypótló intézmény, aminek fejlesztéséhez komoly beruházásra volt szükség. Ezt saját forrásból valósították meg, mert a település nem számít hátrányos helyzetűnek. A kuratóriumi elnök megköszönte a kollégák munkáját és a felújítás ideje alatt tanúsított türelmét. Egyúttal köszönetét fejezte ki Bereczk Balázs jelenlegi és Dr. Sütő András előző polgármesternek, valamint az önkormányzatnak a támogatásért.

Király Zoltánnak, az Alapítvány fejlesztési igazgatójának ez volt az első projektje a Magyar Máltai Szeretetszolgálatnál, mint mondta, számára öröm, hogy segíthetett a megvalósításban: „Jó látni a fejlődést”. Hozzátette, a tervező Építész Kétszög Kft. precíz, alázatos munkát végzett, akárcsak a kivitelező Benedek Generál Kft.

A köszöntőbeszédek előtt „Örömóda Marcaliban” címen énekeltek és zenéltek az iskola tanulói és pedagógusai, utána pedig képvetítést tartottak az intézmény mindennapjairól. A programot házszentelési mise és szeretetvendégség zárta.

A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Fejlesztő Nevelést-Oktatást Végző Iskola és Óvoda súlyosan, halmozottan sérült, valamint autizmus spektrum zavarral küzdő gyermekek fejlesztő oktatását végzi három telephelyen: Marcaliban, Siófokon és Pécsett. Az iskolában folyó gyógypedagógiai szakmai munka személy és gyermekközpontú, valamint a szülők igényeire épül. A fenntartó Máltai Iskola Alapítvány az elmúlt években több fejlesztést is végzett, többek között megújultak az udvarok a telephelyeken, a siófoki iskolát egy elavult épületből egy korszerűbb épületbe helyezte át. A legújabb, 411 millió forintból megvalósult marcali beruházás nyomán már méltó körülmények között zajlik a gyógypedagógiai szakmai stábnak köszönhetően magas minőségű munka az intézményben, ahol több mint 50 sajátos nevelési igényű diák mindennapos fejlesztő oktatását végzik.

Fotó: Kovács Bence, Magyar Máltai Szeretetszolgálat