A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Balázs János Általános Iskola és Óvoda két diákja is részt vett az Országos Versmondó Verseny döntőjén, amit a budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnáziumban rendeztek április 27-én. Mészáros Hanna 7. és Beri Tamás 6. osztályos tanulók mindketten nagyon szépen teljesítettek, felkészültségüket és előadásmódjukat is megdicsérte a neves színészekből álló zsűri.

A versennyel a szervezők csatlakoztak a Radnóti Miklós halálának 80. évfordulója alkalmából megrendezendő eseménysorozathoz. A versenyzőknek magyar költők műveiből lehetett egy, az életkoruknak megfelelő tartalmú, 3-4 percnél nem hosszabb időtartamban elmondható, verses formájú alkotást választaniuk. Az értékelés szempontjai között kiemelt szerepe volt − a tiszta, érthető beszédnek, a vers megértésének, átélésének, valamint a megfelelő előadásmódjának.