“A Szeretetszolgálat tapasztalatai szerint a leghátrányosabb helyzetű településeken gyerekközpontú programra van szükség. (…) Az alsós gyerekeknek még nem kell igazodniuk a csengetési rendhez, a tanárok maguk igazíthatják a gyerekek tűrőképességéhez a tanórákat. Minden osztálynak saját magaságyása van, ahol az ablakban nevelt palántákat tavasztól őszig termőre fordíthatják. Közben a vetőmagos zacskóról megismerkednek a római számokkal, a növények növekedését követve pedig megtanulják a mérőeszközök használatát. (…) „osztályuzsonnát” csinálunk, amelyre a gyerekek valami finom meglepetéssel készülnek, és amelyen ők is végig jelen vannak. Így tudtuk elérni, hogy azokkal a szülőkkel is le tudjunk ülni beszélgetni, akik amúgy a szülőire sosem jöttek el korábban.”
Sashegyi Zsófia, a Válasz Online újságírójának riportja a Máltai Szeretetszolgálat Iskola Alapítványához tartozó gyulaji és dombóvári iskolákról.