Az Az EFOP-4.1.5-16-2017-00081 számú projekthez kapcsolódóan a kedvezményezett Magyar Máltai Szeretetszolgálat Iskola Alapítvány a 2019-ben készült tervezői költségvetés alapján azzal szembesült, hogy az eredetileg tervezett bővítés, felújítás a támogatási összegből nem megvalósítható. Ennek oka a korszerűsítés túlzott vállalása, valamint az időközben megemelkedett építőipari kivitelezési költségek.

A támogatási kérelem benyújtása óta több mint két év telt el, az azóta bekövetkezett gazdasági változások miatti plusz költségek önerős fedezését – saját források hiányában – a kedvezményezett sem vállalhatta. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Iskola Alapítvány az új kalkulációk helyességének ellenőrzése céljából indikatív árajánlatokat is beszerzett, ám ezek is alátámasztották a tervezői költségbecslés nagyságrandi pontosságát. Ezzel egyértelművé vált, hogy módosítani kell az elképzeléseken.