A Tempus Közalapítvány felkérésére, egy országos webináriumon mutatta be a közelmúltban az MMSZ Károly Róbert Technikum, Szakképző Iskola és Gimnázium a „Környezethatékony szemléletek a fenntarthatóságról az európai vendéglátásban és idegenforgalomban” című, az Erasmus+ programban nyertes pályázatát.

A gyöngyösi máltai iskola húsz éve kapcsolódott be az európai uniós pályázati programba és jelenleg hat országgal tart kapcsolatot: Finnországgal, Lengyelországgal, Németországgal, Ausztriával, Spanyolországgal, Olaszországgal. A külföldi partneriskolák segítségével évente 30-40, a vendéglátás-idegenforgalom ágazatban tanuló diák tölt el egyhónapos szakmai gyakorlatot nívós szállodákban, évtizedes múltra visszatekintő, tradicionális családi fogadókban, cukrászdákban, éttermekben.

A prezentáció tartalma elérhető az alábbi linken:

https://drive.google.com/file/d/1sCEmIp1yGajnJDEIvuMY5k4A0cf9sfSp/view?ts=63e02cf5