2023. július 20. és szeptember 1. között két ütemben zajlik a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a SPAR Adni öröm! tanszergyűjtő akciója. A kampány teljes időszaka alatt a SPAR online shopban, valamint az INTERSPAR áruházakban dedikált adománykártyák megvásárlására van lehetőség. A karitatív szervezet önkéntesei augusztus 23. és 26. között, személyesen is kitelepülnek a kijelölt üzletekbe, hogy tanszereket gyűjtsenek a rászoruló gyermekek számára. Augusztus 24-én, a budapesti Allee bevásárlóközpontban lévő Interspar áruházban a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Iskola Alapítvány önkéntesei várják személyesen az adománynak szánt tanszereket.

Az adománykártyák 500, 1500, 3000, 5000 és 10000 forintos címletekben vásárolhatók meg. A jelképesen megvett termékeket valódi tanszerekre – színesceruza-készletre, füzetcsomagra, írószerekkel teli tolltartóra, rajzkészletre, tanszerekkel megtöltött iskolatáskára – váltja a Szeretetszolgálat, és még a tanévkezdés előtt eljuttatják a rászoruló családok iskolás gyermekeihez.

Az adománygyűjtés részletei a www.adniorom.hu oldalon érhetőek el. Online adománykártya-vásárlás itt lehetséges.