Tehetségkutató versenyt hirdet a Felzárkózó települések általános iskolái számára a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Iskola Alapítvány. Nevezni az alábbi kategóriákban lehet:

1. Versmondás (magyar nyelvű verssel, különösen roma szerzők műveivel)
  2. Hagyományőrző (magyar vagy cigány) tánc (egyéni vagy csoportos produkcióval is lehet jelentkezni)
  3. Képzőművészeti alkotás – téma: „Legyen békesség köztünk mindenkor”

Egy pályázó több kategóriában is pályázhat. A verseny első fordulójában a beérkezett videófelvételeket (1. és 2. kategória) és fényképeket (3. kategória) bírálják el. A második, azaz a döntő fordulóban kerül sor a produkciók személyes bemutatására.

A tehetségkutató versenyre a felzárkózó településeken működő iskolák jelentkezhetnek, két korcsoportban: az 5-6. valamint a 7-8. évfolyamos diákok által előadott produkciókkal.

Az iskolánként összesített pályázatokat, a diákok neve helyett jeligével ellátva, az alábbi e-mail címen várják: verseny.maltai@gmail.com

A Pályázatok benyújtásának határideje: 2022. május 15.

További információ:.fete ált isk versenyfelhívás 2022 04 11 .