A máltai fenntartású óvodák, iskolák vezetői és az Alapítvány munkatársai kétnapos szakmai összejövetelen vettek részt 2019. december 2-3-án, a gyöngyösi MMSZ Károly Róbert Középiskola tanéttermében.

Az alapítvány pedagógiai-módszertani fejlesztő csapata és a intézményvezetők közösen határoztak meg intézményfejlesztési irányokat, fogalmaztak meg közös értékeket, osztottak meg gyakorlati tapasztalatokat. A résztvevők a hozzáadott pedagógiai érték emelését tűzték ki célul annak érdekében, hogy  az MMSZ Iskola Alapítvány intézményeibe járó gyerekek mindegyike a lehető legmagasabb színvonalú nevelésben és oktatásban részesüljön.

A máltai szakmai stratégia 4 kiemelt területe az alapkompetenciák fejlesztése, a digitális és a szociális kompetenciák fejlesztése, valamint az oktatásszervezés.

Az intenzív két napos programhoz a vendéglátó intézmény diákjai és tanárai biztosították a különlegesen finom étkeket és italokat.