A Zöld út a vendéglátásba – fenntarthatóság a gyakorlatban nevet viselte az a projekt, amelynek keretében 2018 őszén a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Óbudai Szakgimnázium és Szakközépiskola 30 tanulója gazdagodhatott hasznos munkatapasztalatokkal egy-egy külföldi szállodában. Az elnevezés nem is véletlen: a program, amely a Tempus Közalapítvány által kezelt Erasmus+ mobilitási (KA1) pályázat elnyerésével vált lehetővé, fontos célja, hogy a diákok megismerjék, hogyan lehet egy hotel működése is környezetbarát.

A tanulók közül 20-an Prágában, a Corinthia Hotels csoporthoz tartozó, négycsillagos Panorama Hotelben dolgozhattak, 10-en pedig a Spanyolországhoz tartozó Kanári-szigetek felé vették az irányt, ahol Gran Canaria egyik üdülőfaluja, Taurito, és az ottani Paradise Hotels & Resorts várt rájuk. Mindkét csapatot az iskola szinte minden évfolyamából kikerülő pincérek és szakácsok alkották, akik egyaránt 92 napra, azaz h árom hónapra kóstolhattak bele a vonzó külföldi szállodák konyháinak, illetve éttermeinek légkörébe.

 

A teljes cikk az alábbi linkre kattintva olvasható (szerző: Gold Communications):

http://maltaikozepiskola.hu/article/83