Az Együtt a Jövő Mérnökeiért Szövetség (EJMSz) Iskola Díját nyerte el a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Esterházy Miklós Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium. A középiskolák között idén először meghirdetett pályázaton a szövetség az oktatási intézményekben alkalmazott legjobb, a természettudományokat oktató és népszerűsítő módszereket kereste. A dombóvári máltai szakképző iskola többek között a gépészeti ágazat 9. évfolyamának öt projektjével (1 sarkú világítási áramkör, falra szerelhető világítótest tartó konzol, világító házszámtábla, mechanikailag védett csengő, valamint szendvicssütő (grillsütő) tervezése és kivitelezése) indult és nyert a szakképző iskolák között. A bírálat során külön kiemelték és méltatták a máltai szakképző iskolában alkalmazott innovatív képzési módszereket, különösképpen a workshopok megjelenését, a határon átnyúló kapcsolatépítést. Továbbá az oktatók és az oktatási módszerek szupervízióját, valamint a projekteken alapuló tantermi és tantermen kívüli oktatási gyakorlatát. Mindezek elismeréseként az EJMSz felajánlotta, hogy 3 diák részvételét is támogatja a Konnekt Mentorprogramban.

A gimnáziumok között a szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium, a technikumok között pedig a fővárosi BMSZC Petrik Lajos Két Tanítási Nyelv Technikum nyert. A fődíjas iskolák az elismerésen túl 800 ezer forintot is kaptak az oktatásfejlesztést érintő terveik megvalósításához a program főtámogatója, az EJMSZ tagvállalata, az S&T Consulting jóvoltából.