„Ez az iskola és a semmiből nőtte ki magát, hiszen a kezdet kezdetén sem épülete, sem igazgatója sem volt – fogalmazott a Máltai Keri, azaz az MMSZ Károly Róbert Technikum, Szakképző Iskola és Gimnázium elmúlt 70 évét bemutató kiállítás megnyitóján Daskalopoulos-Kuzbelt Hilda igazgató. Később lett igazgató, hétfős tantestület és egy gyöngyösi gimnáziumtól sikerült tantermet kapni, majd fokozatosan nőtte ki magát az iskola, amelynek 2012 óta a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Iskolaalapítvány a fenntartója. A Mátra múzeumban bemutatott, de már az iskola aulájában látható kiállításon az érdeklődők betekintést nyerhetnek a középiskola mindennapjaiba, fényképek, dokumentumok és tárgyak segítségével.

A máltai Keriben június közepéig vacsoraesttel, piknikkel és iskolalátogatással ünnepelnek.

A kiállításon járt a Gyöngyös Tv is, a tudósításuk az alábbi linken látható:

Kép: gyongyosma.hu