Széles mosollyal arcukon, hol talpig népi viseletben, hol könyékig az agyagban vájkálva fogadták az arra látogatókat az MMSZ Galló József Általános Iskola és Magoncka Óvoda diákjai. 2018. május 17-én, a “Szakmák napján” kicsik és nagyok együtt ismerhették meg a hagyományos szakmákat: vályogvetést, kosárfonást, rongybaba készítést, miközben a közösen készített lecsó mellett kisült a punya, vagyis a cigánykenyér is. A résztvevőknek lehetőségük volt ellátogatni a helyi Hetedhét Határ Szociális Szövetkezet húsfeldolgozó és növénytartósító üzemébe is. A jó hangulatért a Romano Glaszo együttes volt a felelős, természetesen a tánc és a közös zenélés sem maradhatott el.

A rendezvény több száz diák, pedagógus, helyi és távolról érkezett önkéntes részvételével zajlott. Az EFOP-1.3.9-17-2017-00055 kódszámú uniós projekt rendezvényét a Monitoring Bizottság Brüsszelből és Budapestről érkezett tagjai is megtisztelték jelenlétükkel.